Hakkımızda

Huzuru hissedin...Konum:
Çifte Termal Otel, Pozanyı'ya 10km, Nevşehir'e 150 km, Niğde'ye 80 km, Mersin'e 125 km, Adana Havaalanına 120km uzaklıktadır. Adana- Ankara otobanı Çiftehan'a sınır olan Pozantı'dan geçmektedir. Çiftehan'da demiryolu istasyonu da bulunmaktadır.

Oda Tipleri:
Otelimizde toplam 182 oda bulunmaktadır. Otelimiz toplam 830 yatak kapasitelidir. Standart Oda:  21 adet olup 22 m2 genişliğinde odalardır. Superior Oda: 42 adet olup 58 m2 genişliğinde odalardır. 1 oda, 1 salon banyo ve balkonludur. Suit Oda:  119 adet olup, 80 m2 genişliğinde odalardır. 2 yatak odası, 1 salon, 2 banyo ve balkonludur.

Oda Özellikleri : 
Her odada, duş veya küvet, mini bar, 40 kanallı Lcd Tv, telefon, akıllı kapı kart sistemi, merkezi sistem ısıtma, saç kurutma makinesi, buklet malzemeleri, odaların genelinde balkon, yangın ihbar sistemi bulunmaktadır. Odalarımıza giriş saati 14:00'da, çıkış saati 12:00'dir.

Yiyecek & içecek servisleri
Yiyecek Outletleri : Adania Restaurant, Lobby pattiserie,
içecek outletleri ve barlar: Lobby Bay, Pool Bar, Vitamin bar
Açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği oda fiyatına dahildir. Öğle yemeği ücretli olarak set menü ya da A'la Carde sipariş edilebilir.

Misafir Servis & Hizmetlerimiz : 
Ücretli : 24 saat Oda Servisi, Toplantı Salonu Kullanımı, Market, Hediyelik Eşya ve Tuhafiye Salonu, Oyun salonu kullanımı, Spa Masaj, Kese-Köpük, cilt bakım Hizmetleri, Kuaför, Çamaşır yıkama ve ütü hizmeti

Ücretsiz : Kablosuz internet, uyandırma servisi, otopark, 23 saat resepsion, fitness salonu, sinema salonu, oyun salonu, aqua park, türk hamamı, erkek termal havuz(42 m2), bayan termal havuz(42 m2), kapalı  havuz(98 m2), Aqua havuz (371 m2), bay bayan saunalar, buhar odaları, şok duşları, açık alan çocuk parkı, bay-bayan mescit bulunmaktadır. Evcil hayvan kabul edilmez.

Toplantı Salonları
Kilikya Salonu : Net kullanım alanı 660 m2. Tiyatro düzeni: 800 kişi kapasiteli, Sınıf düzeni : 550 kişi kapasitelidir. Levon salonu : 60 m2 büyüklüğündedir. 
Toplantı Ekipmanları : Perde(12 m2) slayt projektör, flipchart, projeksiyon, barkovizyon, ses sistemi, mikrofon, yaka mikrofonu, video oynatıcı, ışık sistemi, kablosuz internet bulunmaktadır.

Jeotermal Suların Sağlık Açısından Faydaları
Türkiye'de yılda 10 milyon kişi kaplıcalara gitmektedir. Daha çok romatizmal hastalıklar, genel kas ve yorgunluk ağrıları üzerine etkili olduğu bilinen kaplıca tedavisinin bir diğer önemli etkisi de hastanın yaşam kalitesini yükseltmesi ve yaşansıtınıs aktif sürdürebilmesi için rehabilitasyon sağlamasıdır. Arınama ve temizlenmeyle birlikte bünyenin güçlenmesi, dolayısıyla kişilerin hastalıklarının  kötüleştirici etkilerini üzerlerindne atmaları nedeniyle kaplıca son dönemde 'detox' olarak da tanımlanmaktadır.
Kaplıca tedavisi almak için belirli bir yaş sınırı yoktur. Çocuklarda saman nezlesi, astım gibi üst solunum yolu rahatsızlıklarında kaplıca kürlerinden yararlanılmakta iken yaşlılarda yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan birçok kornik rahatsızlıkta, örneğin hipertansiyon, kroner kalp hastalığı, diyabet(Şeker hastalığı), kronik akciğer hastalığı gibi durumlarda kaplıca kürlerinin olumlu etkileri kanıtlanmıştır.

Etkili olduğu hastalıklar:
Vücudu uyandırıp canlandırır, romatizmal ağrılar, iltihabik romatizmalar, kireçlenmeler, bel ve boyun fıtığı ağrıları, böbrek taşı düşürme siyatik ağrılar, cilt ve deri hastalıkları, ameliyat komplikasyonları, kas hastalıkları, ağrılı, kadın hastalıkları, nörolojik problemler, spor yaralanmları, strese, bağlı hastalıkların tedavisinde termal suyun çok büyük yararları vardır. Hidroterapide kullanılan yöntemler hastalığın oluştuğu bölgeye göre değişir. Suyun ısısı ve basıncı, banyo süresi, masa için kullanılan araçlar hastalığa bağlı olarak farklılık gösterebilir. Suyla birlikte farklı bitkiler ve minerallar uygulandığında ise suyun 1001 mucizsine yenilerinin katıldığı kanıtlanmıştır.

 

 • KAPLICA TEDAVİSİ UYGULAMALARI VE UYARILAR
 • KÜR ÖNCESİ DOKTOR KONTROLÜNDEN GEÇİLMESİ ÖNEMLE TAVSİYE EDİLİR.
 • TANSİYON VE KALP HASTALIKLARI İLE YAŞLILAR SUYA GİRERKEN YAKINLARI TARAFINDAN GÖZETİM ALTINDA TUTULMALIDIR.
 • TEDAVİ SÜRESİ ORTALAMA 2-3 HAFTADIR.
 • İDEAL BANYO SAYISI 21 DEFADIR.
 • BANYO SÜRESİ ORTALAMA 5-20 DAKİKADIR.
 • SU KALP HİZANISIN ALTINDA TUTULMALIDIR.
 • KÜRLER GÜNLÜK YADA GÜN AŞIRI YAPILMALIDIR.
 • AÇ KARNINA VE TOK HALDE İKEN KÜR YAPMAYIN.
 • GÜNLÜK EGZERSİZLERİNİZİ İHMAL ETMEYİN.
 • KÜR ESNASINDA RAHAT BİR POZİSYONDA DURUN.
 • KÜRDEN SONRA 30-60 DAKİKA DİNLENİN.
 • YETERLİ MİKTARDA SIVI ALIN. (TAZE MEYVE SULARI)
 • SEVZE VE MEYVE AĞIRLIKTA GIDALAR TERCİH EDİN.
 • KAPLICA SUYUNA ODANIZDA SOĞUK SU KARIŞTIRMAYIN.
 • BANYOYA GİRMEDEN SUYU 10-15 DAKİKA DİNLENDİRİN.